Knygos

Palestinos autorių literatūra bei knygos apie Palestiną. Kai kurios – ir lietuviškai.

Tag Archive for: Knygos

Adania Shibli. Menka detalė

Skaitymo trukmė: 3 min.

Cenzūruojamai, cancel‘inamai ir nebūtais dalykais kaltinamai Palestinos rašytojai Adaniai Shibli publikavus pirmąją esė po to, kai dėl spalio įvykių iš jos Vokietijoje buvo atimta literatūrinė premija, raginame jus įsigyti, perskaityti ir kitiems padovanoti pirmąjį lietuviškai išleistą Palestinos literatų kūrinį – Adanios Shibli „Menką detalę“. Knyga tikrai labai gera.

Skaityti toliau

Žurnalistas, kuriam rūpėjo tiesa: ačiū, Johnai Pilgeri, už viską

Skaitymo trukmė: 3 min.

Prieš pat naujuosius, gruodžio 30 d., Londone mirė žurnalistikos titanas, dokumentinio kino ir knygų autorius, australas Johnas Pilgeris (1939–2023). Kitaip nei dauguma meinstryminės žiniasklaidos darbuotojų, jis stovėjo ne galios, o paprastų žmonių pusėje. Ir, žinoma, Palestinos.

Skaityti toliau

„Trečiasis kelias. Gyvenimo Vakarų Krante dienoraštis“

Skaitymo trukmė: 11 min.

Kolonijinis genocidinis režimas jau šitiek dešimtmečių kankina ne tik Gazą, bet ir kitas Palestinos vietoves. Šįkart – truputis dienoraščio įrašų iš vakarinio Jordano upės kranto.

Ir arabiškai, ir angliškai rašantis knygų autorius, teisininkas, pirmosios Palestinoje žmogaus teisių organizacijos „Al Haq“ įkūrėjas Raja Shehadeh [liet. tar. Radža Šehadė] dalijasi savo dienoraščio iš gyvenimo Ramaloje okupacijos sąlygomis įrašais (ištraukos). Beje, 2021 m. Izraelis šią ir kitas penkias žmogaus teisių organizacijas išvadino t*rrroristais – žinoma, nepateikęs jokių įrodymų.

Skaityti toliau
Knyga „Menka detalė”

Knyga „Menka detalė“

Skaitymo trukmė: 3 min.

Džiugi žinia geros literatūros mylėtojams!

Ką tik pasirodė pirmoji Palestinos rašytojų knyga lietuvių kalba – Adanios Shibli „Menka detalė“ (iš arabų kalbos vertė Julija Gulbinovič, Rara, 2023). 

Skaityti toliau
Knygos „Sumud reiškia „tvirtybė“: palestiniečių kelias“ pristatymo renginys

Knygos „Sumud reiškia „tvirtybė“: palestiniečių kelias“ pristatymas

Skaitymo trukmė: < 1 min.Kviečiame į „Sumud reiškia „tvirtybė“: palestiniečių kelias“ knygos pristatymo renginį. Knygą pristatys knygos sudarytoja, vertėja Gema Sabonytė.

Skaityti toliau

NAKBA: Palestinos katastrofa

Skaitymo trukmė: 3 min.

Gegužės 15-oji Palestinoje yra juodojo kaspino diena, žyminti oficialią krašto, kultūros, tautos – ir visos žmonijos – tragedijos pradžią. Pradžią be pabaigos, įvairiomis formomis tebesitęsiančią ir šiandien.

Skaityti toliau
Ilan Pappe: Palestinos etninis valymas

Knyga „Palestinos etninis valymas”

Skaitymo trukmė: 2 min.

Šioje novatoriškoje knygoje Ilan Pappe pateikia įspūdingų archyvinių duomenų siekdamas parodyti, kad priverstinis vietos gyventojų išvarymas nuo pat pradžių buvo kertinis Izraelio įkūrimo ideologijos akmuo – strategija, įgyvendinama iki šiol.

Išraiškingas istoriko pasakojimas, naujai atskleidžiantis 1948 m. įvykius Palestinoje, yra nepakeičiamas informacijos šaltinis visiems, besidomintiems Artimaisiais Rytais.

Skaityti toliau
Knyga: Palestina. Laisvė yra labai graži.

Knyga: Palestina. Laisvė yra labai graži

Skaitymo trukmė: < 1 min.Pirmoji lietuviška knyga apie Palestiną. Knygoje paprasti Palestinos žmonės prabyla savo žodžiais, dalijasi gyvenimo istorijomis. Menininkai, ūkininkai, studentai ir vyresnieji vietos gyventojai pasakoja apie savo kasdienybę – tokią, kokios neišvysime sekdami žiniasklaidos srautą.

Autorė Giedrė Steikūnaitė daugiau nei dvejus metus gyveno Palestinoje, kartu su palestiniečiais kvėpavo konflikto įelektrintu oru ir rinko istorijas šiai knygai.

Skaityti toliau

Šiuolaikinė arabų literatūra: dešimt žymių rašytojų

Skaitymo trukmė: 3 min.Publikuota: Mėnraštis Metai ir Bernardinai.lt
Autorė: Giedrė Steikūnaitė

Tarp dešimties itin talentingų rašytojų iš arabiškai kalbančių regionų – ir vienas ryškiausių Palestinos literatūros kūrėjų Gasanas Kanafanis. Skaityti toliau

Kamera numeris „kodėl“

Skaitymo trukmė: 9 min.

Publikuota: 8 diena ir žurnalas „Kelionė“
Autorė: Giedrė Steikūnaitė

Kaip išgyventi neįsivaizduojamą blogį? Kaip apibūdinti tai, apie ką žodžiai nenori būti ištarti? Politinis įkalinimas – žmogaus atskyrimas nuo gyvenimo, kaip bausmė už drąsą įvardyti vykdomą priespaudą, neteisybę ir prisiimti atsakomybę už savo sąžinei ištikimus veiksmus bei represinį atsaką – yra fronto linijos realybė kovoje už laisvę. Iš jos gimstanti politinių kalinių literatūra – ir didžiulių kančių, ir sielos šviesos kupini kūriniai – mums yra pamokos, už kurias kainą jau sumokėjo ir tebemoka kiti.

Skaityti toliau